Едмънтън Ойлърс спечели място в плейофите
Global News | 2024-04-06 | 06:07:03

Едмънтън Ойлърс спечели място в плейофите с победа с 6-2 над Колорадо Аваланш в петък вечер на Роджърс Плейс.

Ойлърс грабнаха преднината 1:52 в мача когато Кори Пери отклони точковия удар на Дарнел Нърс покрай Александър Георгиев за неговия 11-ти за сезона. Джонатан Друин преодоля Стюарт Скинър, за да направи 1-1. Рос Колтън нахлу около Матиас Екхолм и намали напред, за да направи 2-1 Колорадо. Connor McDavid банкира в 30-ата си позиция отзад, за да изравни късно в първата. Leon Draisaitl имаше асистенция в играта, за да спечели своята 100-та точка за сезона.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Екхолм прониза Мико Рантанен с масивна проверка на тялото четири минути след началото на секундата. Джак Джонсън се опита да се бие с Екхолм, но всичко, което получи от него, беше непълнолетно за неспортсменско поведение. В последвалата силна игра, Майлс Ууд се откъсна, но беше отказан от Скинър.

Рантанен напусна играта и не се върна.

Все още във втората, Екхолм направи изстрел в мрежата и получи карамбола за отскок, докато преминаваше през гънката. Avs предизвикаха намеса на вратаря, но голът остана. Ивендър Кейн прекъсна суша от 21 мача без голове с 1,3 секунди преди края на рамката. Георгиев не можа да се справи добре с удара на Райън Маклауд и шайбата влезе в ръцете на Кейн, докато той вкарваше мрежата.

Макдейвид вкара втория си удар за вечерта четири минути след третата. Кейн вкара банков удар от остър ъгъл за своя 23-ти за сезона.

Ойлърс надиграха Аваланш с 46-23.

Драйсайтл асистира за гол на Екхолм за неговия 500-ти помощник в кариерата .

Ойлърс, 46-24-5, ще посетят Калгари Флеймс в събота (630 CHED, двубой от 18:30 ч., мач от 20:00 ч.).